پرش لینک ها

لپ تاپ یا کامیپوتر: چگونه تشخیص دهیم کدام یک برای شما مناسب تر است؟

84 / 100

لپ تاپ یا کامیپوتر: چگونه تشخیص دهیم کدام یک برای شما مناسب تر است؟هنگام تصمیم گیری بین خرید یک کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ، باید معیارهای انگشت شماری را در نظر بگیرید و تعیین کنید که چه چیزی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. گزینه‌ها واقعاً بی‌پایان هستند، و با به‌روزرسانی، ارتقا و نوآوری مداوم عصر دیجیتال که به‌طور منظم به مصرف‌کنندگان ارائه می‌شود، انتخاب هوشمندانه‌ترین فناوری می‌تواند بسیار دشوار باشد.
با این حال، از زمانی که کامپیوترها به لوازم خانگی تبدیل شدند، اشکال مختلفی پیدا کردند. ما آنها را در جیب خود حمل می کنیم و برای عملکرد فرمان صوتی آنها را روی پیشخوان آشپزخانه خود می بندیم. قابلیت حمل فناوری عصر جدید، بحث قدیمی را در مورد اینکه آیا رایانه‌های رومیزی یا لپ‌تاپ‌ها گزینه‌های محاسباتی بهتری هستند، داغ کرده است.

لپ تاپ یا کامیپوتر: چگونه تشخیص دهیم کدام یک برای شما مناسب تر است؟

وقتی دانش‌آموزان برای سال پیش رو آماده می‌شوند ؟جنگ بین لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی رومیزی دوباره شعله‌ور شده است، و هم دانش‌آموزان و هم والدین سعی می‌کنند تصمیم بگیرند که آیا خرید رومیزی بهتر است یا لپ‌تاپ. و با وجود تمام گزینه‌های مختلف موجود این روزها، یافتن گزینه‌ای که نیازهای دانش‌آموز را برآورده می‌کند می‌تواند دشوار باشد.

 

قبل از شروع جستجوی خود، خوب است ابتدا طرز فکر خود را تغییر دهید: هیچ یک از دستگاه ها بهتر از دیگری نیست و هر دو مجموعه مزایای خاص خود را دارند. انتخاب شما واقعاً به نیازها و ترجیحات شما برای مدرسه و فراتر از آن بستگی دارد.

برای کمک به شما در فهمیدن اینکه باید در کدام سمت تقسیم نوت بوک و رایانه رومیزی قرار داشته باشید، شما را از طریق عوامل مختلفی که باید در نظر بگیرید و همچنین تمام جوانب مثبت و منفی را فهرست می کنیم تا بتوانید بهترین رایانه را پیدا کنید. برای شما مناسب است.

لپ تاپ یا کامیپوتر: چگونه تشخیص دهیم کدام یک برای شما مناسب تر است؟

تفاوت لپ تاپ با دسکتاپ

رایانه رومیزی یک رایانه ثابت و ثابت است که روی میز در دفتر یا اتاق خواب می ماند. معمولاً از قسمت های مختلفی تشکیل شده است: یک برج، یک مانیتور، یک صفحه کلید و یک ماوس.

معمولاً رایانه های شخصی بیشتر از لپ تاپ ها قابل تنظیم هستند. هنگام انتخاب رایانه رومیزی، می توانید قطعات برتر را برای هر جنبه ای از رایانه شخصی جمع آوری کنید، در حالی که انتخاب های شما با لپ تاپ محدودتر است.

لپ تاپ (که به آن نوت بوک نیز می گویند) یک دستگاه قابل حمل و همه کاره است که معمولاً ورودی های USB در کناره های آن برای تجهیزات جانبی اختیاری دارد. لپ‌تاپ‌ها دارای صفحه‌نمایش داخلی، صفحه‌کلید داخلی، ترک‌پد هستند که به‌عنوان ماوس عمل می‌کند و اندازه‌های آن می‌تواند متفاوت باشد.

 

لپ تاپ چه تفاوتی با دسکتاپ دارد؟
از آنجایی که لپ تاپ ها برای حمل و نقل طراحی شده اند، تفاوت های مهمی بین آنها و کامپیوترهای رومیزی وجود دارد. یک لپ تاپ دارای طراحی همه کاره است که دارای مانیتور داخلی، صفحه کلید، پد لمسی (که جایگزین ماوس می شود) و بلندگوها. این بدان معناست که کاملاً کاربردی است، حتی زمانی که هیچ دستگاه جانبی متصل نیست. لپ‌تاپ نیز سریع‌تر راه‌اندازی می‌شود و کابل‌های کمتری مانع راه‌اندازی آن‌ها می‌شود.

شما همچنین باید گزینه ای برای اتصال یک ماوس معمولی، مانیتور بزرگتر و سایر لوازم جانبی داشته باشید. این اساساً لپ‌تاپ شما را به یک رایانه رومیزی تبدیل می‌کند، با یک تفاوت اصلی: می‌توانید به راحتی اتصالات جانبی را جدا کنید و لپ‌تاپ را هر کجا که می‌روید با خود ببرید.

در اینجا تفاوت های اصلی وجود دارد که می توانید با لپ تاپ انتظار داشته باشید.

پد لمسی: یک پد لمسی – که به آن پد لمسی نیز می‌گویند – یک پد حساس به لمس است که به شما امکان می‌دهد با انجام یک حرکت طراحی با انگشت، نشانگر را کنترل کنید.
یک تاچ پد لپ تاپ
باتری: هر لپ‌تاپ دارای یک باتری است که به شما امکان می‌دهد از لپ‌تاپ در زمانی که به برق متصل نیست استفاده کنید. هر زمان که لپ‌تاپ را وصل می‌کنید، باتری دوباره شارژ می‌شود. یکی دیگر از مزایای داشتن باتری این است که در صورت قطع شدن برق، می تواند برق پشتیبان لپ تاپ را تامین کند.
آداپتور برق متناوب: یک لپ تاپ معمولا دارای یک کابل برق تخصصی به نام آداپتور برق متناوب است که برای استفاده با آن نوع لپ تاپ خاص طراحی شده است.

لپ‌تاپ‌ها عموماً به دلیل اندازه‌شان محدود هستند، اما بسیاری از باتری‌های مدرن به اندازه‌ای بزرگ هستند که قبل از نیاز به شارژ مجدد، ۱۲ ساعت یا بیشتر انرژی تولید کنند.

لپ تاپ بهترین گزینه برای دانش آموزانی است که هر روز بیرون از خانه به مدرسه می روند و برای کلاس ها به کامپیوتر نیاز دارند.

تبلیغات

در حالی که لپ‌تاپ‌ها نسبت به رایانه‌های شخصی رومیزی ظریف‌تر هستند، اکنون می‌توانید لپ‌تاپ‌های مقاومی پیدا کنید که بدون اینکه از بین بروند یک یا دو بار سقوط می‌کنند.

لپ‌تاپ‌ها به بهترین وجه برای کارهای سبک استفاده می‌شوند: خواندن، پردازش کلمه، پخش ویدیو یا استفاده از رسانه‌های اجتماعی. اگر شما یا فرزندتان می‌خواهید در حین استفاده از رایانه آزادی پرسه زدن داشته باشید، یک لپ‌تاپ کاملا شارژ شده باید یک روز کامل برای کار یا یادگیری دوام بیاورد.

آداپتور AC لپ تاپ
درگاه‌ها: اکثر لپ‌تاپ‌ها دارای همان پورت‌هایی هستند که در رایانه‌های رومیزی یافت می‌شوند (مانند USB)، اگرچه معمولاً پورت‌های کمتری برای صرفه‌جویی در فضا دارند. با این حال، برخی از پورت ها ممکن است متفاوت باشند و ممکن است برای استفاده از آنها به آداپتور نیاز داشته باشید.
قیمت: به طور کلی، لپ‌تاپ‌ها نسبت به رایانه‌های رومیزی با اجزای داخلی یکسان گران‌تر هستند. در حالی که ممکن است متوجه شوید که برخی از لپ‌تاپ‌های اصلی ارزان‌تر از رایانه‌های رومیزی هستند، اما معمولاً دستگاه‌های بسیار کم‌تری هستند.

لپ تاپ یا کامیپوتر: چگونه تشخیص دهیم کدام یک برای شما مناسب تر است؟

استدلال برای رایانه رومیزی

اگر کامپیوتری با تطبیق پذیری زیاد می خواهید، یک کامپیوتر رومیزی برای شما مناسب است. دسک‌تاپ‌ها می‌توانند فایل‌های بزرگ را ذخیره کنند و بازی‌هایی با گرافیک با کیفیت بالا را به راحتی اجرا کنند. دسکتاپ ها نیز می توانند متناسب با نیاز شما تغییر کنند.

b0ae97cbda967789f6b67ebede43e2e3

برای بهبود تجربه محاسباتی خود می توانید فضای ذخیره سازی، رم و کارت گرافیک بهتری اضافه کنید. رایانه‌های رومیزی نیز با باتری کار نمی‌کنند، بنابراین می‌توانید برای مدت طولانی‌تری از آن‌ها بدون توقف برای شارژ و شارژ مجدد استفاده کنید.

شما نمی توانید به راحتی یک کامپیوتر رومیزی را به مدرسه منتقل کنید و نصب آن روی میز دانش آموز خود در مدرسه یک کابوس است.

رایانه های رومیزی برای سناریوهای آموزش خانگی یا آموزش از راه دور عالی هستند. از رایانه رومیزی می توان در طول روز مدرسه برای یادگیری و پردازش کلمات و در ساعات غیرفعال برای بازی و سرگرمی استفاده کرد.

رایانه های شخصی همه کاره نیز وجود دارد که دستگاه های شیکی هستند که اجزای آنها در پشت صفحه نمایش ساخته می شوند. این بدان معناست که جابجایی و نصب آن‌ها آسان‌تر است، زیرا نیازی به اتصال سیم‌های زیادی ندارید و همچنین فضای کمتری را روی میز اشغال می‌کنند.

با این حال، آنها همچنین گران تر هستند و به آسانی به عنوان رایانه های شخصی رومیزی معمولی به روز رسانی نمی شوند.

بهترین خرید

اگر یک کامپیوتر رومیزی و یک لپ تاپ مشخصات یکسانی داشته باشند، قانون کلی این است که لپ تاپ گران تر خواهد بود. لپ‌تاپ‌های سطح بالا معمولاً قیمت بالاتری نسبت به رایانه‌های شخصی رومیزی دارند و همچنین دارای تمام محدودیت‌های ذکر شده در بالا هستند.

لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت هنوز هم یک سرمایه‌گذاری عالی هستند، زیرا می‌توان از آنها برای بازی و پخش جریانی علاوه بر تکالیف مدرسه استفاده کرد.

یک دسکتاپ پیشرفته می تواند بیشتر توسط دانش آموزی که از راه دور آموزش می بیند استفاده کند و هزینه اولیه کمتری برای والدین دارد. در نهایت، ارتقای رایانه شخصی می‌تواند فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه باشد، اما هزینه‌های اولیه لازم نیست که بسیار زیاد باشد.

 نکات طلایی برای افزایش فروش سایت فروشگاهی

ارتقاء یک کامپیوتر رومیزی قدیمی

اگر رایانه رومیزی فعلی شما بیش از سه سال سن دارد، ممکن است تلاش برای تامین قطعات مورد نیاز برای ارتقاء بیشتر از ارزش آن باشد. صرف نظر از این، چیزهای کلیدی برای ارتقا همیشه حافظه، CPU، هارد دیسک و کارت گرافیک هستند. اگر پردازنده را ارتقا دهید، باید سایر قسمت‌ها را نیز ارتقا دهید تا بتوانند به همین ترتیب ادامه دهند.

خرید کامپیوتر رومیزی از پیش ساخته شده

یکی از راه‌های دور زدن هزینه‌ها و مشکلات ارتقاء یک رایانه قدیمی، خرید یک رایانه رومیزی جدید و از پیش ساخته است.

دسکتاپ های از پیش ساخته شده سطح بالا معمولاً گران تر از خرید قطعات جداگانه و قرار دادن آنها در کنار هم هستند، اما معمولاً ضمانت نامه سخاوتمندانه ای نیز دارند. رایانه های از پیش ساخته شده نیز با برخی از نرم افزارهای نصب شده مانند ویندوز 10 عرضه می شوند، بنابراین می توانید رایانه را وصل کرده و بلافاصله شروع به استفاده از آن کنید.

همانطور که گفته شد، قرار دادن یک رایانه شخصی نسبتاً ساده است، و راهنماهای زیادی برای چیدن رایانه وجود دارد که می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید. راهنمای ما در مورد نحوه ساخت رایانه شخصی را برای مشاوره بیشتر در مورد ساخت یا ارتقاء رایانه رومیزی خود بررسی کنید.

 

نرم افزار

لپ‌تاپ‌ها معمولاً دارای یک سیستم عامل (سیستم عامل) هستند که قبلاً نصب شده است. لپ تاپ های نسل فعلی و دسکتاپ های از پیش ساخته شده دارای ویندوز 10 از پیش نصب شده خواهند بود. برخی از لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی ممکن است برنامه‌های ضد ویروس، برنامه‌های پردازش کلمه و بازی‌ها را نیز نصب کرده باشند.

 

در نهایت، خرید کامپیوتر برای دانش‌آموزتان تا زمانی که نیازهای آن‌ها را درک کنید، کار سختی نیست. اگر نیاز دارند هر روز به مدرسه بروند و یک کامپیوتر پشت میز مدرسه خود داشته باشند، لپ تاپ کافی است.

اگر آنها در خانه درس می‌خوانند و همچنین می‌خواهند بتوانند بازی کنند، ویدیوهای YouTube را پخش و ویرایش کنند، یک رایانه رومیزی بهترین گزینه است. هر دو گزینه با مجموعه ای از موانع و مزایای خود همراه هستند، اما هر کدام به خوبی برای دانش آموز شما کار خواهد کرد.

 

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.