پرش لینک ها
مهارت های برنامه ی نویسی

مهارت های برنامه ی نویسی

شغل یک برنامه نویس کامپیوتر در اقتصاد دیجیتال متمرکز امروزی بسیار مهم است، به همین دلیل است که تعداد فرصت ها در این زمینه همچنان در حال افزایش است.

برنامه نویسان برای برنامه های کامپیوتری و برنامه های موبایل کد می نویسند. آنها همچنین در نگهداری، اشکال زدایی و عیب یابی سیستم ها و نرم افزارها مشارکت دارند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز به خوبی اجرا می شود.

مهارت های برنامه نویسی برای بسیاری از رشته های فناوری ضروری است، اما به ویژه برای نقش های توسعه نرم افزار و وب تقاضای بالایی دارد.

اگر به دنبال یک شغل در سطح پایه فناوری با فرصت های فراوان برای پیشرفت شغلی و تخصص هستید، برنامه نویسی کامپیوتر می تواند مسیر مناسبی برای شما باشد.

مهارت های برنامه ی نویسی

برنامه نویسان کامپیوتر چه می کنند؟

در یک روز معمولی، یک برنامه نویس کامپیوتر می تواند در بسیاری از پروژه های کدنویسی مختلف شرکت کند. وظایف روزانه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

نوشتن و تست کد برای برنامه های جدید :برنامه نویسان کامپیوتر با توسعه دهندگان وب و نرم افزار برای نوشتن کد برای برنامه های جدید موبایل یا برنامه های کامپیوتری همکاری نزدیک دارند. در برخی موارد، برنامه نویسان ممکن است نقشی مشابه طراحان وب داشته باشند و ظاهر، احساس و عملکرد یک برنامه نرم افزاری جدید را ایجاد کنند. نوشتن کد جدید اغلب شامل آزمون و خطای زیادی است. برنامه نویسان کامپیوتر دارای تفکر انتقادی قوی و مهارت های حل مسئله هستند و  استفاده از منطق برای حل مسائل پیچیده لذت می برند.

به روز رسانی برنامه های موجود: برنامه نویسان همچنین به روزرسانی هایی را برای برنامه های نرم افزاری موجود ایجاد و نصب می کنند. به‌روزرسانی ممکن است شامل رفع اشکال یا عملکرد بهبود یافته برای بهبود تجربه کاربر باشد. بسته به پیچیدگی به روز رسانی، این پروژه ها ممکن است از چند روز تا چند ماه طول بکشد.

شناسایی و تصحیح خطاهای کدنویسی به صورت روزانه: برنامه نویسان رایانه ممکن است در عیب یابی بخش هایی از وب سایت یا برنامه رایانه ای که به درستی کار نمی کنند، کمک کنند. اغلب، مشکلات ناشی از یک خطا در کد است و یک برنامه نویس می تواند به شناسایی و تصحیح سریع اشتباه کمک کند.
بازنویسی برنامه ها برای سیستم عامل های مختلف اغلب:برنامه نویسان مجبورند کد را به زبان های مختلف بازنویسی کنند تا برنامه ها و برنامه ها بتوانند با سیستم عامل های مختلف سازگار باشند. به عنوان مثال، برنامه های ویندوز و OS X به طور متفاوتی کدگذاری می شوند. برخی از برنامه نویسان برای نوشتن برنامه های کاربردی جدید در کد SaaS آموزش دیده اند که در هر دو سیستم عامل کار می کند.

نوشتن برنامه های ایمن در برابر تهدیدات امنیت سایبری: بسیاری از برنامه نویسان رایانه در زمینه امنیت سایبری کار می کنند و به شناسایی نرم افزارهای مخرب و رفع نرم افزارهایی که می توانند در برابر هک های احتمالی آسیب پذیر باشند کمک می کنند. علاوه بر این، برنامه نویسان می توانند کدی بنویسند که از نقض امنیت و نشت داده ها جلوگیری کند. با افزایش تعداد و شدت حملات سایبری، تقاضا برای کارشناسان امنیت اطلاعات همچنان در حال افزایش است.

درآمد برنامه نویسان کامپیوتر چقدر است؟

بر اساس داده های BLS، متوسط ​​حقوق برنامه نویسان کامپیوتر 96650 دلار در سال (46.46 دلار در ساعت) است. به خاطر داشته باشید که این یک دستمزد ابتدایی نیست و شما باید پس از فارغ التحصیلی با مدرک و کسب اولین شغل خود برای رسیدن به این سطح دستمزد کار کنید.

یک حرفه در سطح مبتدی در برنامه نویسی کامپیوتر، تحرک رو به بالا را در نقش های پیشرفته تر و پردرآمدتر ارائه می دهد. در واقع، مهارت های برنامه نویسی اساس تقریباً هر شغل برتر فناوری امروزی هستند، مانند:

تحلیلگر سیستم های کامپیوتری
مدیر پایگاه داده
تحلیلگر امنیتی
مهندس سخت افزار
توسعه دهنده نرم افزار
طراح وب

مزایای حرفه برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی مجموعه ای از مهارت های ارزشمند است که ممکن است به شما امکان دهد فرصت هایی را در زمینه های مختلف از جمله مالی، مراقبت های بهداشتی، طراحی گرافیک یا بازاریابی دیجیتال دنبال کنید. بر اساس یافته های اخیر شرکت تحقیقاتی بازار کار BurningGlass، مشاغل برنامه نویسی 12 درصد سریعتر از میانگین همه مشاغل رشد می کنند.

 

فرصت های من برای پیشرفت چیست؟

دستیابی به تحصیلات در سطح کارشناسی ارشد  می تواند به برنامه نویسان کمک کند تا در نقش های مدیریتی و رهبری مانند مدیر فناوری اطلاعات یا تحلیلگر سیستم های کامپیوتری پیشرفت کنند.

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.