پرش لینک ها

ترفند های بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی ارسال کمپین های تبلیغاتی یا پیام های معاملاتی برای اهداف بازاریابی با استفاده از پیام های متنی (SMS) است. این پیام‌ها عمدتاً برای برقراری ارتباط با پیشنهادات، به‌روزرسانی‌ها  به افرادی هستند که با دریافت پیام‌های متنی از کسب‌وکار شما موافقت کرده‌اند

اگر این تعریف بازاریابی پیامکی خیلی پیچیده به نظر می رسد – نگران نباشید. این مقاله تمام موارد فوق را پوشش می دهد تا به شما ایده بهتری درباره اینکه چگونه بازاریابی پیامکی می تواند استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را ارتقا دهد، ارائه می دهد.

بر کسی پوشیده نیست که توسعه روابط با مشتریان نیازمند کار است. اگر می خواهید به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید، نمی توانید منتظر بمانید تا آنها به سراغ شما بیایند. شما باید فعال باشید و به جایی بروید که آنها هستند.

ترفند های بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ

و آنها اغلب در حال حرکت هستند و فقط دستگاه های تلفن همراه خود را در جیب خود دارند.

بنابراین پیام‌های متنی همراه با ایمیل، واتس‌اپ و اعلان‌های فشار، یک خط ارتباط مستقیم با شما می‌دهند. این امر باعث شده است که بازاریابی پیامکی (که به آن بازاریابی موبایلی و بازاریابی پیامکی نیز گفته می شود) یکی از مؤثرترین اشکال برقراری ارتباط با مشتریان در صورت انجام صحیح باشد.

بازاریابی پیامکی برای چه مواردی استفاده می شود؟

اس ام اس را می توان به روش های مختلف استفاده کرد. من برخی از رایج‌ترین موارد استفاده را با شما به اشتراک می‌گذارم تا به شما ایده بهتری درباره کارهایی که می‌توانید با پیامک انجام دهید و اینکه چگونه می‌تواند به کسب‌وکارتان کمک کند، ارائه می‌دهم.

تبلیغات کوتاه مدت برای مشاغل خرده فروشی یا تجارت الکترونیک

کوپن ها و تبلیغات یک راه عالی برای هدایت افراد بیشتری به فروشگاه یا وب سایت شما هستند. اگر در حال انجام یک فروش یا تبلیغات با زمان محدود هستید، بدیهی است که می خواهید تا حد امکان افراد بیشتری در مورد آن بشنوند.

کمپین های بازاریابی پیامکی یک کانال عالی برای برقراری ارتباط با این پیشنهادات هستند، به خصوص اگر می خواهید مشتریان را در حین حرکت مطلع کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که آنها از دست نمی دهند زیرا پیام را به موقع دریافت نکرده اند.

 

به روز رسانی فوری در مورد رویدادها یا سفارشات مشتری

 

با پیامک، می توانید به راحتی هر گونه تغییر، لغو، اطلاعات عمومی یا به روز رسانی را با تعامل زمان واقعی بهتر از ایمیل یا سایر کانال ها در میان بگذارید

یادآوری قرار

اگر کسب‌وکار شما در زمان‌های قرار ملاقات برنامه‌ریزی‌شده اجرا می‌شود، پس می‌دانید که از اینکه مشتریان زمان‌های قرار را فراموش کرده و دیر حاضر می‌شوند، ناامید شده‌اید. حتی ناامید کننده تر، مشتریان به هیچ وجه حاضر نمی شوند.

این نه تنها برنامه شما را از بین می برد، بلکه زمان شما را نیز تلف می کند. این بدان معنی است که شما ممکن است قرارهای دیگر را رد کرده باشید زیرا آن زمان قرار ملاقات گرفته شده است.

ارسال پیام‌های متنی یادآور راهی فوق‌العاده برای اطمینان از اینکه مردم قرارهای خود را فراموش نمی‌کنند است. به سادگی از اتوماسیون بازاریابی برای تنظیم یک متن خودکار برای پیگیری هر رزرو قرار استفاده کنید.

هشدارهای داخلی

اگر تعداد زیادی کارمند دارید، ارسال پیام‌های فوری (بسته شدن دفتر، به‌روزرسانی‌های اضطراری و غیره) به یک‌باره برای همه دشوار است.

می‌توانید برای آن‌ها ایمیل بفرستید، اما ممکن است آن را نبینند (می‌دانم که اغلب اوقات خارج از محل کار ایمیل کاری خود را چک نمی‌کنم). پیامک یک راه عالی برای تضمین این است که همه پیام شما را به موقع دریافت می کنند.

چرا بازاریابی پیامکی موثر است؟

پیامک به چند دلیل یکی از مفیدترین کانال های بازاریابی است که در اختیار شماست:

فراگیر شدن گوشی های هوشمند

 

با توجه به اینکه 85 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده در سال 2021 تلفن هوشمند دارند، پیامک یک راه عالی برای دسترسی مستقیم به مشتریان است. با قرار دادن یک پیوند در این متن، می توانید تعامل با تجارت خود را به صورت آنلاین افزایش دهید.

حلقه بازاریابی ایمیلی را می بندد

 

اگرچه بازاریابی ایمیلی و پیامکی شباهت های زیادی در اجرای استراتژی خود دارند، اما بهترین عملکرد را در کنار هم دارند. همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید از پیامک برای ارسال اعلان های فوری استفاده کنید، در حالی که ایمیل حاوی محتوای طولانی تر مانند یک خبرنامه با منابع مفید است.

نرخ تعامل بالا

 

نرخ تعامل اس ام اس در مقایسه با ایمیل نجومی است، به طوری که 90 درصد از پیامک ها در عرض 3 دقیقه پس از دریافت آنها خوانده می شوند. این باعث می‌شود پیامک در ارائه اطلاعات حیاتی با نرخ موفقیت بالا بسیار مفید باشد.

عالی برای بازارهای نوظهور

 

اگر کسب و کار شما سعی می کند در کشورهایی فعالیت کند که داده گران است و وای فای کمتر رایج است، پیامک کانال بسیار بهتری برای برقراری ارتباط اطلاعات است.

چه کسی می تواند از استفاده از خدمات بازاریابی پیامکی بهره مند شود؟

پیام‌های متنی می‌توانند مکمل خوبی برای تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ شما باشند، فرقی نمی‌کند مالک یک کسب‌وکار کوچک باشید یا رهبر ارتباطات شرکتی. آنها عملکرد منحصر به فرد ارتباط اطلاعات بسیار فوری را به روشی بسیار قابل اعتماد انجام می دهند.

اما، مشاغل خاصی وجود دارند که از مزایای عمده بازاریابی پیامکی بهره مند می شوند:

فروشگاه‌های تجارت الکترونیک: چه در حال ارسال کمپین‌های تبلیغاتی یا تأییدیه‌های سفارش یا ارسال باشید، پیامک یک کانال بازاریابی تجارت الکترونیک عالی است.
شرکت های مسافرتی: پیامک برای شرکت های مسافرتی ضروری است زیرا مشتریان در حال حرکت به اطلاعات لحظه ای نیاز دارند. این شامل به روز رسانی زمان پرواز، تغییر دروازه، لغو، هشدار آب و هوا و بسیاری موارد دیگر است.

مشاغل خدماتی که نیاز به قرار ملاقات دارند: یادآورهای پیامکی ارسال کنید تا مشتریان شما هرگز قرار ملاقات دیگری را از دست ندهند. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های هدر رفته در عدم حضور و قرار ملاقات های دیرهنگام می شود.

سازمان های بزرگ با بیش از 100 کارمند: برای اطلاعات فوری، ایمیل بسیار کند است. استفاده از پیامک برای ارتباطات داخلی شما بهترین راه برای اطمینان از اینکه هر کارمند اطلاعاتی را که می خواهید برایشان ارسال کنید در زمان مناسب دریافت می کند.

بهترین روش ها و قوانین بازاریابی پیامکی

مطمئن شوید که مخاطبین شما در پیامک شرکت کرده اند
پیامک یک راه ارتباطی بسیار موثر و مستقیم با مشتری است. اما قوانینی وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی استراتژی بازاریابی پیامکی خود در نظر بگیرید.

اولین و مهمترین مورد دریافت مجوز از مخاطبین خود برای ارسال پیامک به آنها است. به سادگی درخواست رضایت برای استفاده از شماره تلفن آنها برای بازاریابی، درست مانند شما برای بازاریابی ایمیل. و فراموش نکنید که در هر پیام متنی گزینه لغو اشتراک از طریق پیوند را برای آنها بگذارید.

پیامک نرخ باز شدن بسیار بالایی دارد، اما اگر پیام‌هایی را برای افرادی ارسال می‌کنید که آن‌ها را نمی‌خواهند، به شما کمکی نمی‌کند. ناگفته نماند که در اکثر کشورها شرکت در بازاریابی پیامکی الزامی است.

به زمان ارسال پیام های خود توجه کنید

برخلاف ایمیل یا رسانه های اجتماعی، که فقط چند بار در روز بررسی می شوند، مردم تقریبا بلافاصله پیام های متنی را باز می کنند. این برای پیام‌های فوری عالی است، اما نمی‌خواهید از این قدرت با ایجاد مزاحمت برای مخاطبین در ساعت‌های فرد در روز سوء استفاده کنید.

حتی برخی از کشورها قوانینی در مورد زمان ارسال پیام‌های متنی بازاریابی دارند

نام شرکت خود را در پیام های خود قرار دهید
هنگام ارسال پیامک های انبوه، اکثر ارائه دهندگان آنها را از طریق یک کد کوتاه ارسال می کنند، به این معنی که مخاطبین شما متوجه نمی شوند که از شما می آید.

همیشه یک تماس برای اقدام (CTA) اضافه کنید
درست مانند سایر پیام های بازاریابی، مردم را ترغیب کنید که قدم بعدی را بردارند. چه کاری میخواهی بکنند؟ از وب سایت خود بازدید کنید؟ به یک رویداد بیایید؟ به آنها بگویید که نرخ کلیک را افزایش دهند.

از پیامک برای تکمیل بقیه استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید
زیبایی دیجیتال مارکتینگ این است که کانال های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای تعامل با مشتریان خود استفاده کنید. همه این کانال‌ها با هم پیوند می‌خورند تا یک سیستم ارتباط بازاریابی ایجاد کنند که کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا با مشتریان و رهبران در مقیاس بزرگ روابط برقرار کنند.

پیامک و ایمیل مارکتینگ دو کانالی هستند که بسیار مکمل یکدیگر هستند. می‌توانید از طریق هر دو کانال کمپین ایجاد کنید، از ایمیل برای درج اطلاعات دقیق‌تر و پیامک برای برقراری ارتباط با اطلاعات حساس‌تر یا فوری‌تر استفاده کنید.

بازاریابی پیامکی چگونه کار می کند؟
پیام‌های بازاریابی پیامکی از «کدهای کوتاه» بر خلاف شماره‌های تلفن کامل ارسال می‌شوند. این کدهای کوتاه معمولاً 5 تا 6 رقمی هستند و می توانند با یک فرستنده مرتبط شوند یا بین چندین فرستنده به اشتراک گذاشته شوند.

بسیاری از کشورها (از جمله ایالات متحده) اجازه تغییر اطلاعات فرستنده را نمی دهند. این بدان معنی است که پیام شما به عنوان یک پیام متنی از هر کد کوتاهی که ارائه دهنده شما استفاده کرده است (نه از کسب و کار شما) ظاهر می شود. به همین دلیل مهم است که نام شرکت خود را در پیام ذکر کنید.

ترفند های بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ

دو نوع پیام وجود دارد که می توانید با بازاریابی پیامکی ارسال کنید:

کمپین ها: پیام های کمپین، پیام های متنی انبوه کلاسیک «یک به چند» هستند. آنها معمولاً برای برقراری ارتباط با تبلیغات (کوپن، فروش و غیره) یا اطلاعات عمومی (جزئیات رویداد، به روز رسانی ها، هشدارهای آب و هوا و غیره) استفاده می شوند.
تراکنشی: پیام‌های تراکنشی پیام‌های «یک به یک» هستند که توسط یک رویداد یا رفتار خاص ایجاد می‌شوند. نمونه ای از این می تواند تأیید سفارش یا اعلان حمل و نقل برای خرید تجارت الکترونیک باشد. این پیام ها اطلاعات مرتبط و به موقع را به فرد منتقل می کنند.
آیا بازاریابی پیامکی می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد؟
فقط یک مورد برای پیدا کردن – آن را روی مخاطبان خود آزمایش کنید! اگر در حال حاضر از ایمیل استفاده می کنید، سعی کنید بازاریابی پیامکی را نیز در ترکیب خود قرار دهید.

اکنون باید درک بهتری از بازاریابی پیامکی داشته باشید و چرا این بازاریابی عالی است. در اینجا خلاصه ای سریع از برخی از جوانب مثبت آورده شده است:

به موقع
تحویل قابل اعتماد
ارتباط مستقیم با مشتری
مشارکت بالا
استراتژی بازاریابی ایمیلی شما را تحسین می کند
برای یک پلت فرم بازاریابی پیامکی ثبت نام کنید، شماره تلفن ها را جمع آوری کنید و شروع به تعامل کنید!

با نرم افزار بازاریابی پیامکی می توانید پیامک های تبلیغاتی و معاملاتی را از همان پلتفرم کمپین های بازاریابی ایمیلی خود ارسال کنید.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.